Parduodate mišką?

Mes nupirksime. Susisiekite, pakonsultuosime:

Telefonas: +370 602 15122

El. paštas: uabenila@gmail.com

Miškų pirkimas, miško supirkimas – daugybę klausimų keliančios temos, su kuriomis susiduriame kasdien. Miško pardavimas išsikirtimui (miško pirkimas išsikirtimui) yra viena iš mūsų veiklų, kurią puikiai išmanome ir visada atliekame profesionaliai. Perkame mišką tiek su žeme, tiek ir be jos, tik išsikirsti. Kirtimą atliekame griežtai laikydamiesi galiojančių Lietuvos Respublikos įstatymų ir palaikydami darbo etiką. Miškų pirkimas su mumis visada vyksta sklandžiai ir operatyviai, kadangi esame tokie miškų supirkėjai, kurie visada siekia aukščiausios kokybės ir palankiausio rezultato klientui bei aplinkai. Palaikome idėją, kad tie, kurie perka mišką arba perka miškus, turi pasirūpinti, kad miškų pirkimas vyktų organizuotai, o aplinka baigus darbus būtų sutvarkyta tinkamai. Miško supirkimas yra mūsų kasdienybė, todėl svarstantys, kaip parduoti mišką geriausiomis sąlygomis visada gali kreiptis į mus.

Miškų supirkimas Žemaitijoje – čia rasite platesnę informaciją bei dažniausiai užduodamus klausimus.

Miško pardavimas su specialistų pagalba, miško pardavimui paruošta mediena

Miško pardavimas išsikirtimui

Miško pardavimo išsikirsti procesas su mumis vyksta sklandžiai ir operatyviai.

Susitariame su klientu konkrečias sąlygas ir įkainius – juos nustatome už kietmetrį (kubinį metrą nekirsto, stataus miško) arba sortimentus (konkretų medienos kiekį, apskaičiuojamą, kai baigiami išvežimo darbai). Kai darbų apimtis skaičiuojama kietmetriais – atsiskaitome iš karto, pagal kirtimo leidime numatytą kiekį. Jei atsiskaitymas planuojamas pagal sortimentus – atsiskaitome darbų pabaigoje. Visada įsipareigojame ne tik laikytis sutarties sąlygų, bet ir pasirūpinti aplinkos gerove. Palaikome aukštą darbo kultūrą, todėl pasirūpiname kirtimo vieta, jos švara, sunkiosios technikos išvažinėtų kelių tvarkymu.

Miško pardavimas su žeme

Miško pirkimas su žeme: mes perkame mišką su žeme.

Miško pardavimas su žeme pradedamas nuo pirmumo pirkti žemės sklypą pažymos išdavimo. Šis procesas atliekamas Nacionalinėje žemės tarnyboje (NŽT), į kurią turi kreiptis miško savininkas. Tarnybai išdavus šią pažymą notaro biure forminamas miško su žemės sklypu pirkimo-pardavimo sandoris. Mes visada pasiruošę padėti ir patarti, kaip tinkamai susitvarkyti dokumentus. Taip pat įsipareigojame operatyviai atsiskaityti ir laikytis kitų, su klientu iš anksto aptartų ir į sandorį įtrauktų sąlygų.

Atsiskaitymas už mišką

Mūsų prioritetas – kliento patogumas, todėl visada siekiame pasiūlyti lanksčias ir poreikius atitinkančias atsiskaitymo sąlygas.

  • Miškas išsikirsti. Už mišką išsikirsti įprastai atsiskaitome per 1 dieną nuo sutarties pasirašymo dienos, išskyrus tuos atvejus, kai su klientu buvo sutarta kitaip. Laikomės sąžiningumo principo, todėl visada griežtai paisome sandorio sąlygų.
  • Miškas su žemės sklypu. Už mišką su žemės sklypu įprastai atsiskaitome iki pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymo momento. Visada siekiame užtikrinti, kad šie procesai vyktų sklandžiai ir greitai.

Miškų pirkimas

Kad miško pardavimas išsikirtimui ar miško pardavimas su žeme vyktų sklandžiai, nepareikalautų papildomų laiko sąnaudų ir būtumėte užtikrinti sandorio skaidrumu – kreipkitės į mus, šios srities profesionalus. Mes ne tik sąžiningai laikomės visų sutarties sąlygų, bet ir galime patarti bei atsakyti į klientų klausimus, kad procesas vyktų operatyviai. Parduodant mišką svarbu žinoti apie:

  • Pardavimo procesą (kokia yra pardavimo proceso eiga ir etapai). Kai miškas parduodamas išsikirsti: būtina pasirūpinti kirtimo leidimu, tuomet su miško savininku pasirašome kirtimo sutartį, kurioje numatomos visos sandorio detalės. Kaip miškas parduodamas su žeme: miško savininkas turi pranešti NŽT apie ketinimą parduoti mišką. NŽT apie tai informuoja su miško sklypu besiribojančius kaimynus ir, jei nesulaukia jų pageidavimo pirkti sklypą pirmumo teise, išduoda savininkui pažymą, kuri įgalina rinktis pirkėją savo nuožiūra. Po to, kai išduodama ši pažyma, pradedami tvarkyti ir pas notarą forminti kiti dokumentai.
  • Pardavimo terminą (kiek laiko užtrunka įteisinti sandorius). Kai miškas parduodamas išsikirsti: visos sandorio ir atsiskaitymo sąlygos sutariamos su kiekvienu klientu individualiai. Kai miškas parduodamas su žeme: sandorio įteisinimas, reikiamų dokumentų parengimas ir kiti formalumai trunka apie 5-6 savaites (NŽT pažyma vidutiniškai išduodama per 1 mėnesį).
  • Laukiančius mokesčius (kiekvienam pardavėjui galioja mokesčių prievolė). Kai miškas parduodamas išsikirsti: galioja 15 % GPM mokestinė prievolė, kuri skaičiuojama nuo gautų pajamų, ir 5 % privalomų atskaitymų mokestinė prievolė, kuri skaičiuojama nuo pajamų, gautų už žaliavinę medieną. Kai miškas parduodamas su žeme: galioja 15 % GPM mokestinė prievolė, kuri skaičiuojama nuo pardavimo pajamų (nuo sumokėtos pirkimo kainos ir pardavimo kainos skirtumo arba nuo vidutinės rinkos kainos ir pardavimo kainos skirtumo, kai nėra galimybės pagrįsti žemės sklypo kainos įsigijimo momentu).

Svarbu! Jei miškas savininkui priklauso daugiau nei 10 metų, miško pardavimo su žemės sklypu atveju nereikia mokėti mokesčių.

  • Miško pardavimo būdą (geriau parduoti mišką išsikirsti ar su žemės sklypu). Kai miškas parduodamas išsikirsti, pajamos užtikrinamos ilgesniam laikui, nes iškirtus miško dalį, netruks užaugti kita – tokiu būdu miškas nuolat neš pelną. Kai miškas parduodamas su žeme, gaunamos vienkartinės, bet didesnės pajamos. Todėl viskas priklauso nuo kliento poreikiu konkrečiu momentu.
  • Tinkamus parduoti miškus (kokio ploto ir kokios paskirties miškus perkame). Perkame miškus, kurių plotas yra ne mažesnis nei 0,2 ha (išskyrus tuos atvejus, kai turime galimybę nusipirkti ir greta esantį mišką arba kaimynystėje jau turime miško ploto) ir tokius miškus, kurie priskiriami III bei IV miškų grupėms (apsauginius ir ūkinius miškus, kuriuose yra leidžiama arba bus leidžiama vykdyti ūkinę veiklą – kirtimą).

Nžt leidimas pirkti žemę

  • NŽT leidimas įsigyti žemės ar miškų ūkio paskirties sklypus yra privalomas pirkėjams. Sutikimą išduoda Nacionalinės Žemės Tarnybos teritoriniai skyriai įvertinę ar pirkėjas neviršija įstatymuose numatytos maksimalaus ploto ribos.
  • Pardavėjai privalo gauti NŽT pažymą apie pirmumo teisę turinčių pirkėjų nebuvimą arba norą įsigyti sklypą. Siekiant gauti pažymą pateikiamas prašymas teritoriniam NŽT skyriui, kurio specialistais išsiunčia pranešimus kaimyninių sklypų savininkams apie parduodamą sklypą. Jei kaimynai nepageidauja pasinaudoti pirmumo teise, po mėnesio išduodama pažyma su kuria galima valdą parduoti pasirinktam pirkėjui, tačiau jei atsirado kaimynų, kurie pageidauja įsigyti sklypą, teks parduoti jiems.

Paveldėto miško pardavimas

Paveldėto, taip pat kaip ir pirkimo sandorio ar nuosavybės atstatymo būdu įgyto miško pardavimo procedūros yra tokios pat. Būtina pažymėti, kad visais atvejais nuo sklypo įgijimo nepraėjus 10 metų, pardavus valdą, teks mokėti valstybei 15 % gyventojų pajamų mokesčio nuo pardavimo ir pirkimo (jei pirkimo nebuvo bus naudojama vidutinė rinkos vertė) kainų skirtumo.

Miško paskirties žemės pardavimas

Miškų ūkio paskirties sklypo pardavimas nesiskiria nuo žemės ūkio paskirties sklypo pardavimo. Su potencialiu pirkėju susitarus dėl sandorio kainos pardavėjai teikia prašymą Nacionalinei Žemės Tarnybai (NŽT) išduoti pažymą apie pirmumo teisę turinčių pirkėjų nebuvimą arba norą įsigyti sklypą. Praėjus mėnesiui nuo prašymo pateikimo išduodama pažyma, kuri kartu su nuosavybės dokumentais pateikiami notarui. Pirkėjui pateikus savo dokumentus ir NŽT sutikimą įsigyti sutartą sklypą paskirtu laiku įvykdomas notarinis sandoris.

Kaip parduoti mišką?

Nereikėtų išradinėti dviračio ar bandyti per keletą dienų tapti miškininkystės specialistais, tikrai pavargsite, o klausimų vis tiek liks. Elementariausias ir laiko patvirtintas būdas yra kreiptis į keletą, arba, kad ir į visas Lietuvos miškininkystės įmones ir paprašyti pateikti kainos pasiūlymus. Išsirinkus du ar tris aukščiausią kainą pasiūliusius pirkėjus pasitikrinti bazinius laisvai prieinamus duomenis apie juos ir išsirinkti labiausiai tinkantį pasiūlymą. Visuomet raginame tartis su mūsų specialistais:

Telefonas: +370 602 15122

El. paštas: uabenila@gmail.com

Susisiekite

Jei turite klausimų, kviečiame susisiekti su mumis

+370 602 15122 enila@enila.lt
Formos veikimui būtina įjungti javascript

Enila.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su slapukų politika.

Sutinku
×