Miško kirtimas

Miško kirtimas 2022

Ieškote, kas galėtų kirsti mišką, sutvarkyti visus popierius ir pakonsultuoti?

Esame miško kirtimo ir priežiūros ekspertai. Kreipkitės:

Telefonas: +370 602 15122

El. paštas: uabenila@gmail.com

Miško kirtimo darbai

Kiekvienam savininkui turi būti išduotas miško kirtimo leidimas prieš bet kokių darbų pradžią. Miško kirtimo darbai kaina gali skirtis dėl įvairių faktorių: padėties rinkoje, miško sudėties, amžiaus, ploto ir kitų detalių, tačiau jie gali būti atliekami tik teisiškai leidžiamu laiku ir laikantis kitų miško kirtimo normatyvų.

Miškų kirtimas Lietuvoje

Miško kirtimas turi būti atliekamas pagal galiojančius įstatymus ir laikantis kirtimo taisyklių, todėl labai svarbu šį procesą aptarti ir patikėti profesionalams.

Savo klientams siūlome ne tik specialistų teikiamas miško pirkimo ar kirtimo paslaugas bei lanksčias sąlygas, bet ir išsamias konsultacijas bei pagalbą organizuojant miško pardavimo ar miško pardavimo išsikirsti procesą, kad jis vyktų sklandžiau ir greičiau.

Miškų supirkimas Žemaitijoje – čia rasite platesnę informaciją bei dažniausiai užduodamus klausimus.

Miško kirtimo taisyklės

Miško kirtimo metu turi būti laikomasi ne tik sutarties tarp pirkėjo ir pardavėjo taisyklių, bet ir bendro miškininkystės reglamento, galiojančių Lietuvos Respublikos įstatymų, kurie apibrėžia miško kirtimo gaires. Valstybinės miško kirtimo taisyklės yra svarbūs rodikliai, kurių turi būti laikomasi atliekant bet kokį kirtimą ar kitus miško tvarkymo darbus. Jose numatytas ir draudžiamas miško kirtimo laikas, kurio turi būti laikomas.

Pagrindinės miško kirtimo taisyklės yra skirtos tam, kad būtų išlaikyta gamtinė įvairovė, nepadaryta žala aplinkai ir ekologijai bei būtų galimybė užtikrinti aplinkinių teritorijų gerovę ir tvarką. Miško kirtimo taisyklėse numatomi keli esminiai rodikliai: būtinybė turėti leidimą kirsti mišką, kurį išduoda Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT), draudžiamas miško kirtimo laikas ir kirsti tinkamų medžių amžius. Miškai yra klasifikuojami, o kirsti gali būti numatyta III ir IV grupės miškus, kuriuose reglamentuojamas medžių amžius pagal jų rūšinę sudėtį.

  • III grupės miškai (pušys, maumedžiai, uosiai, klevai, bukai – 111 metų, eglės – 81 metai, ąžuolai – 141 metai, beržai, juodalksniai – 61 metai, liepos, skroblai – 71 metai, drebulės – 41 metai, baltalksniai, blindės, gluosniai – 31 metai).
  • IV grupės miškai (pušys, maumedžiai, uosiai, klevai, bukai – 101 metai, eglės – 71 metai, ąžuolai – 121 metai, beržai, juodalksniai – 61 metai, liepos, skroblai – 61 metai, drebulės – 41 metai, baltalksniai, blindės, gluosniai – 31 metai).

Pagal miško kirtimo taisykles pagrindiniai kirtimai gali būti atliekami tik tada, kai miškas yra brandus, medžiai, pagal savo rūšį, sulaukę nurodyto amžiaus.

Leidimo kirsti numatytą mišką ir kitų reikiamų dokumentų į NŽT turi kreiptis miško savininkas. Kai visi dokumentai parengti, gali būti sudaromas miško pardavimo išsikirsti sandoris, kuriame numatomos visos sąlygos ir atsiskaitymo terminas.

Miško kaina išsikirtimui

Mūsų specialistai visada pasiruošę patarti ir kartu su klientu rasti optimalų sprendimą. Konsultacija ir miško kirtimo kainos įvertinimas telefonu: +370 602 15122

Susisiekite

Jei turite klausimų, kviečiame susisiekti su mumis

+370 602 15122 uabenila@gmail.com
Formos veikimui būtina įjungti javascript

Enila.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su slapukų politika.

Sutinku
×