Atsodiname iškirstą mišką ar jo plotus

Kreipkitės:

Telefonas: +370 602 15122

El. paštas: uabenila@gmail.com

Svarbu žinoti, jog miško atsodinimo sąlygos ir taisyklės reglamentuojamos įstatymais, jos numatytos Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatose, kuriose nurodoma, kad reikalingas iškirsto miško atsodinimas. Tais atvejais, kai miško savininkui galioja ši prievolė, galime pasirūpinti, kad miško atsodinimas vyktų sklandžiai ir laikantis visų galiojančių teisės aktų.

Miškų supirkimas Žemaitijoje – čia rasite platesnę informaciją bei dažniausiai užduodamus klausimus.

Atliekame miško atsodinimo darbus

Ir tai darome nuo pradinio iki galutinio etapo, atsodiname iškirstą mišką profesionaliai ir operatyviai.

Mūsų komanda – tai tikri miškininkystės specialistai, kurie puikiai išmano visas šio proceso subtilybes, todėl su mumis bendradarbiauti visada malonu ir paprasta. Galime pasirūpinti ir patarti įvairiais klausimais:

 • žemės paruošimu;
 • sodinukų parinkimu ir pristatymu;
 • miško atsodinimu;
 • miško atkūrimo dokumentų tvarkymu;
 • dėl galimybės gauti paramą.

Išskirsto miško atsodinimas

Iškirsto miško atsodinimas gali būti numatomas skirtingais atvejais – tiek parduodant mišką išsikirsti, tiek parduodant ir su žemės sklypu ar tik pačią medieną, kirtimą atliekant savarankiškai. Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatose numatomi skirtingi rodikliai, nuo kurių priklauso išskirsto miško atsodinimo prievolės taikymas ir išimtys, nes ji galioja ne visada.

 • Kai miškas parduodamas su žemės sklypu, nuosavybės teisė pasikeičia, todėl visais atvejais, jei miško atsodinimo prievolė galioja, ją prisiimti turi naujasis miško savininkas.
 • Kai miškas parduodamas išsikirsti ir jam galioja išskirto miško atsodinimo prievolė, dėl jos turi būti susitarta prieš pardavimo faktą, kad vėliau nekiltų ginčių tarp pirkėjo ir pardavėjo. Paprastai ši sąlyga yra įtraukiama į miško su žemės sklypu pirkimo-pardavimo dokumentus, kuriuose aiškiai nurodoma, kas prisiima prievolę atsodinti iškirstą mišką.

Kadangi ne visais atvejais taikoma prievolė atsodinti išskirstą mišką, informacija apie tai teikiama teritoriniame miškų tarnybos poskyryje, kuris kuruoja veiklą konkrečiame miške – teritoriniame miškų tarnybos poskyryje. Šią informaciją gali suteikti teritoriją, kurioje yra miškas, kuruojantis asmuo – teritorinės miškų tarnybos inspektorius. Užklausa dėl prievolės atsodinti mišką gali būti pateikiama laisva forma arba tiesiog nuvykus į teritorinį miškų tarnybos poskyrį.

Patikimas miško pirkėjas – dalis sėkmingo sandorio ir taisyklių laikymosi garantas, todėl tiek tuo atveju, kai prievolė atsodinti mišką pereina pirkėjui, tiek ir tada, kai ji lieka miško savininkui labai svarbu atsakingai rinktis partnerį. Tvarka darbo vietoje, proceso kontrolė, griežta kirtimo darbų priežiūra, patikimi partneriai ir sąžiningumas gerokai palengvina ne tik paties pirkimo-pardavimo proceso eigą, bet ir tolimesnius, iškirsto miško atsodinimo bei aplinkos tvarkymo darbus. Klientai, rinkdamiesi miško pirkėją, turėtų įvertinti šiuos rodiklius:

 • Miško pirkimo motyvai (kokiu tikslu perkamas miškas – siekiant jį perparduoti ir tokiu būdu pasipelnyti ar pirkėjas yra tiesioginis, asmeniškai suinteresuotas sandoriu. Perpardavėjų arba tarpininkų tikslas pasiūlyti kuo žemesnę kainą, kad radę tikrąjį miško pirkėją galėtų gauti kuo didesnį skirtumą ir taip užsidirbti, todėl toks sandoris visada bus mažiau palankus pardavėjui nei derėtis su tiesioginiu pirkėju).
 • Atliekamų darbų apimtis ir kokybė (ar tiesioginis miško pirkėjas pats atlieka numatytą kirtimą ar bendradarbiauja su rangovais – kuo daugiau asmenų dalyvauja miško kirtimo procese, tuo sudėtingiau yra kontroliuoti darbų kokybę ir tvarką kirtavietėje. Tai ypač aktualu tais atvejais, kai iškirsto miško atsodinimas turi būti atliekamas savininko, nes atsodinti sklypą, kuris buvo nuniokotas sunkiąja technika yra kur kas sudėtingiau nei tą, kuriame darbai buvo vykdomi laikantis etikos).
 • Bendradarbiavimo sąlygos (daug apie miško pirkėją galima spręsti ir iš to, kaip atsakingai jis laikosi susitarimų dar prieš pasirašant pirkimo-pardavimo sutartį: punktualumas ir pagarba įstatymui yra prioritetas norintiems skaidraus ir sklandaus sandorio bei sąžiningo tolimesnių įsipareigojimų dėl miško atsodinimo laikymosi).
 • Atsiskaitymo terminas (kadangi atsiskaitymas yra kone esminė miško pardavimo sandorio dalis, dėl to turi būti sutarta tiksliai – numatyta ir į sutartį abipusiu susitarimu įtraukta ne tik suma, bet ir atsiskaitymo terminas. Kilus ginčams ši pirkimo-pardavimo sutarties dalis gali nulemti jų baigtį ir padėti išvengti nuostolių).

Miško atsodinimas ir susiję darbai

Susisiekite

Jei turite klausimų, kviečiame susisiekti su mumis

+370 602 15122 enila@enila.lt
Formos veikimui būtina įjungti javascript
Skambinti
Enila

Mūsų puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.