Miškotvarkos projektų dokumentų tvarkymas

Esame patyrę miškininkystės specialistai, todėl ne tik superkame įvairių rūšių žaliavą ir medieną, bet galime pasirūpinti ir dokumentų rengimu bei tvarkymu. Kad kirtimų leidimų išėmimas, pažymos prieš miško pardavimą, biržių atrėžimo medžiaga ir kiti formalumai netaptų trukdžių įgyvendinti miškotvarkos projektus – kviečiame kreiptis į mus. Priėmus sprendimą kirsti, parduoti ar suteikti teisę kitiems kirsti mišką, reikalinga gausybė skirtingų dokumentų, kurių rengimas reikalauja ne tik laiko, bet ir žinių bei patirties. Per veiklos metus visa tai esame sukaupę, todėl galime pasirūpinti, kad reikiami dokumentai būtų rengiami sklandžiai, o mūsų klientai dėl to nepatirtų nuostolių, nesugaištų daugiau laiko, nei tam reikia. Žemės pardavimas ir mokesčiai – ne nauja tema mums, todėl pagelbėsime, kuo tik galime.

Pažymos prieš miško pardavimą

Pažymos prieš miško pardavimą – tai dokumentai, kuriuos būtina pateikti Nacionalinei žemės tarnybai (NŽT), kai savininkas nusprendžia parduoti miškų ūkio paskirties žemės sklypą. Šiuo dokumentu NŽT yra informuojama apie tokį miškų ūkio paskirties sklypo savininko sprendimą, todėl pardavimo procesas ir kitų reikiamų dokumentų rengimas gali vykti toliau, tačiau tam reikia sulaukti numatyto termino.
Pažymos prieš miško pardavimą pateikimo faktas įgalina NŽT pateikti pranešimus numatyto parduoti miškų ūkio paskirties žemės sklypo kaimynams su informacija apie galimybę pasinaudoti pirmumo teise įsigyti minėtąjį sklypą. Praėjus 31 dienai po to, kai NŽT sklypo savininkas užregistravo pažymą prieš miško pardavimą, tarnyba išduos dokumentą, kuriame bus nurodyti pirmumo teisę įsigyti numatytą miškų ūkio žemės paskirties sklypą turintys asmenys. Šį dokumentą sklypo savininkas turės pristatyti notarui, norėdamas patvirtinti sklypo pirkimo-pardavimo sandorį.

Miškotvarkos projektai

Miškotvarkos projektas – tai dokumentas, kuriuo nustatoma numatyto kirsti miško kirtimo tvarka, jo atstatymo terminas bei visas procesas. Būtinybė rengti ir turėti miškotvarkos projektą yra numatyta Lietuvos Respublikos įstatymais, o ši prievolė galioja nusprendus kirsti bet kokį mišką, kurio plotas yra didesnis nei 3 hektarai. Kertant tokius miškus be miškotvarkos projekto arba jei projektas yra parengtas ne pagal numatytus teisės aktus, gresia baudžiamoji atsakomybė už miškotvarkos įstatymų pažeidimus.
Miškotvarkos projektai turi būti rengiami pagal griežtas taisykles, laikantis visų numatytų standartų. Tai profesionalumo ir patirties reikalaujantis darbas, kurį geriausia patikėti profesionalams. Galime pasirūpinti būtinais miškotvarkos projektais, kurie atitiktų visus valstybės keliamus reikalavimus, kad miško kirtimas būtų atliekamas sklandžiai ir teisėtai, neužtrauktų administracinės ar baudžiamosios atsakomybės ir nepareikalautų tokių didelių kliento investicijų ar laiko resursų, kaip tai atliekant savarankiškai.

Kirtimo leidimų išsiėmimas

Leidimas kirsti mišką – tai dokumentas, kuris būtinas visais atvejais, kai miško kirtimas numatomas komerciniais tikslais. Tai reiškia tada, kai nukirstą medieną planuojama parduoti. Taip pat atliekant bet kokį kitą pagrindinį ar sanitarinį miško kirtimą. Kirtimo leidimų išėmimo procesas kuruojamas Valstybinės miškų tarnybos (VMT), kuri ir išduoda šiuos leidimus.
Dėl leidimo kirsti mišką į VMT turi kreiptis planuojamo kirsti miško savininkas arba jo įgaliotas asmuo. Kuruojantis procesą VMT padalinys priklauso pagal sklypo buvimo vietą, todėl savininkas turi išsiaiškinti, kuris tiksliai teritorinis padalinys kuruoja jo sklypo kirtimą. Pagrindinis, sanitarinis ar komercinis numatyto miško kirtimas gali būti pradėtas tik tada, kai VMT pateikiama informacija apie kirtimą ir tarnyba išduoda savininkui arba jo įgaliotam atstovui leidimą pradėti kirtimą.

Biržių atrėžimo medžiaga

Biržių atrėžimo medžiaga – tai visuma įstatymais numatytų parengti dokumentų ir procesas, kurio metu pažymimas kirsti numatyto miško arba kirstinių medžių plotas. Šio proceso sudėtingumas ir apimtis bei reikiami dokumentai priklauso nuo kelių rodiklių: ar numatytoje kirsti miško valdoje yra galiojantis miškotvarkos projektas, kokios rūšies kirtimas planuojamas, ar reikalingi miško kirtimo dokumentai ir kt. Tais atvejais, kai miškui kirsti reikalingas leidimas, biržių atrėžimo dokumentai turi būti pateikti Aplinkos apsaugos agentūrai.
Biržių atrėžimo medžiagos rengimo tvarka ir visi galiojantys reikalavimai yra numatyti Lietuvos Respublikos įstatymų. Su Biržių atrėžimo tvarkos aprašu galima susipažinti „Biržių atrėžimo ir įvertinimo taisyklėse”, kurios patvirtintos 2004 m. lapkričio 10 d. AM įsakymu Nr. D1-577.

Miškotvarkos projektų dokumentų tvarkymas

Miškotvarkos projektų dokumentų tvarkymas

Susisiekite

Jei turite klausimų, kviečiame susisiekti su mumis

+370 602 15122 enila@enila.lt
Formos veikimui būtina įjungti javascript
Skambinti
Enila

Mūsų puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.