Biokuro žaliavos supirkimas Žemaitijoje

Biokuro supirkimas

Perkame biokuro žaliavą

  • Šakas,
  • Krūmus,
  • Atraižas,
  • Kirtimo atliekas
  • Žaliavą išsikirtimui
  • Kertame, traukiame ir išsivežame patys.
  • Atsiskaitome per 3 diernas, jei nesutarta kitaip
Susisiekite
Formos veikimui būtina įjungti javascript

Kokia žaliava tinkama biokurui?

Biokuras (kuro arba gamybinė skiedra) gaminamas iš medienos arba jos atliekų, todėl tinkama žaliava: apvalioji mediena, šakos, krūmai, atraižos, kirtimo atliekos. Medienai nepriskiriami lapai ir spygliai kaip priemaišos blogina biokuro kokybę, o žemės, įvairūs metalai ir akmenys kategoriškai draudžiami.

Kaip nustatyti biokuro žaliavos kiekį?

Tiksliausiai biokuro kiekis išmatuojamas sumalus puspriekabėje (Kiekis ERDM = puspriekabės ilgis x plotis x prismulkinto biokuro aukštis). Siekiant parduoti apytikslį biokuro žaliavos kiekį pirkėjui galima nurodyti:
- Iškirstas, išvalytas arba parduodamas išsivalymui kanalas - atstumą metrais arba kilometrais. Pvz. parduodama biokuro žaliava iš 1,5 km kanalo.
- Iškirstas, išvalytas arba parduodamas išsivalymui sklypas - plotą arais arba hektarais. Pvz. parduodama žaliava ir 0.5 ha apleistos žemės.
- Parduodamos kirtimo atliekos - nurodyti kiek medienos buvo iškirsta. Pvz. parduodamos kirtimo atliekos nuo 600 m3 paruoštos medienos.
- Parduodama biokuro žaliava krūvoje - krūvos dydį - ilgis, plotis, aukštis. Pvz. parduodama šakų krūva ilgis 12m, plotis 3m, aukštis 2m.

Nuo ko priklauso biokuro žaliavos kaina?

Biokuro ir jo žaliavos kaina priklauso nuo šildymo, šilumos poreikio, todėl didžiausios kainos būna Sausio, Vasario mėnesiais, o mažiausios - Gegužę ir Birželį.
Siekiant gauti didesnes pajamas už ruošiamą biokuro žaliavą svarbu atsižvelgti į:
- žaliavos stambumą - kuo daugiau medienos - tuo aukštesnė kaina
- lapų, spyglių kiekį - kuo mažaiau tuo aukštesnė kaina.

Nuo ko priklauso biokuro kokybė?

Biokuro (kuro arba gamybinės skiedros) pagrindas mediena, todėl aukščiausia kokybė gauna smulkinant apvaliąją medieną (pvz. siekiant pagaminti aukščiausios kokybės medienos granules, rąstai prieš smulkinimą nužievinami, kad būtų mažiau priemaišų). Smulkinant žaliavą su nedideliu kiekiu sausos žievės, sausų lapų ir sausų spyglių gaunamas vidutinės kokybės biokuras. Žali spygliai, lapai ir žievė, kurios kiekis ženkliai didesnis, lyginant su mediena, smulkiose šakelės, kaip priemaišos labai pablogina biokuro kokybę ir neretai tokių priemaišų pilną biokurą tenka vežti į sandėlį permaišymui su smulkinta mediena, kad būtų galima parduoti bent kaip žemiausios kokybės biokurą.

Koks minimalus kiekis norint parduoti biokuro žaliavą?

Minimalus kiekis, kurį galima nupirkti jei dirbama šalia arba važiuojama pro šalį - 1 puspriekabė (90 Erdm.) Viskas priklauso nuo žaliavos stambumo ir kokybės. Vidutiniškai minimalus kiekis gaunamas išvalius 200 m. apžėlusio kanalo arba 0.5 ha apleistos pievos arba gavus 270 erdvinių metrų skaičiuojant krūvos dydį (plotis x ilgis x aukštis).

Kaip paruošti biokuro žaliavą?

Vykdant kirtimus apleistose žemėse ir kanaluose menkaverčiai krūmai ir medžiai negenėjami, stambesnis skersuojami į 6 metrų, smulkesni - 8 m. sortimentus. Kirtimo atliekos taipogi paliekamos kuo stambesnės taip taupant laiką ne tik transportuojant bet ir smulkinant. Būtina pažymėti, kad biokurui ruošiamomis kirtimo atliekomis negalima važinėti miško technika, nes kitu atveju pirkėjas pastebėjęs į tarpus prikritusias molio, žemių ir akmenų priemaišas gali tiesiog nepirkti paruoštos žaliavos.

Kaip sandėliuojama biokuro žaliava?

Sandėliuojant biokuro žaliava dedama statmenai keliui, krūvos sandėlyje į aukštį kraunamos kiek leidžia galimybės. Turi būti siekiama sudėti šakas, kirtimo atliekas, krūmus ar medieną taip, kad smulkinimo metu vienas šalia kito galėtų sustoti smulkintuvas ir puspriekabė vežanti biokurą.

Kokios klaidos dažniausiai daromos ruošiant biokuro žaliavą?

Dažnai pasitaikanti pirmą kartą sklypą valančių ar kirtimą vykdančių asmenų klaida - persistengta bandant pripjauti kuo daugiau, kad ir labai plonų malkų, kas išaugina darbų kainą ir galiausiai baigiasi nuostolinga veikla: planuotos malkos gaunasi labai plonos ir panašesnės į genėtas šakas, už kurias pirkėjai nemoka malkų kainos, o planuotos šakos gaunasi spyglių ir lapų atliekos, kurių gali ir niekas nebenupirkti. Šioje situacija pelningiausiai pardavėjui būtų ruošti kokybiškas malkas ir kokybiškas šakas, tai sutaupant darbų ilšaidų atžvilgiu ir gaunant didesnes kainas už paruoštą žaliavą.

Biokuro rūšys

SM1 Smulkinta sausa mediena

SM1W Smulkinta drėgna mediena

SM2 Smulkintos stambios lapuočių ir spygliuočių šakos bei krūmai su mažu kiekiu sausų lapų ir spyglių

SM3 Smulkintos šakos ir krūmai su nedideliu kiekiu spyglių ir lapų

Pagrindinis

Enila.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su slapukų politika.

Sutinku
×