Medienos ruoša

Informacija klientui

Visa naudinga informacija klientams prieš kirtimo darbus

 • 01

  Prieš pradedant betkokius kirtimo darbus būtina nustatyti medynų amžių, įvertinti būklę ir atsižvelgti į gruntą, drėgnumą bei veiklą kaimyniniuose sklypuose. Jei miško plotas didesnis nei 3 ha, būtina parengti miškotvarkos projektą, kuris turi būti suderinamas su atsakingomis institucijomis.

 • 02

  Sekantis darbas atsirėžti biržes - natūroje pažymėti ribas ir medžius taip, kad kirtėjai ir tikrinantys inspektoriai suprastų kas bus kertama.

 • 03

  Atlikus visus būtinus veiksmus vykstama į teritorinį privačių miškų tarnybos poskyrį ir išsirašomas leidimas miško kirtimo darbams

Jei miško plotas didesnis nei 3 ha, būtina parengti miškotvarkos projektą.

Miško kirtimas

Efektyviausiai miško kirtimo darbai vykdomi kombinuojant rankinį kirtėjų darbą su gerokai našesnėmis medkirtėmis, nes pastarosios nors ir dirba greičiau, bet negali apdoroti stambių ar labai šakotų medžių.

Medienos traukimas

Iš pažiūros paprastesni medienos traukimo darbai reikalauja didesnio pasiruošimo ir planavimo, nes lyginant su kirtimu reikalauja geresnių meteorologinių sąlygų: vežant medieną tomis pačiomis vėžomis pravažiuojama po keletą kartų taip apkraunant gruntą, važiuojant miškų ribomis ar per kaimynų sklypus būtina iš anksto susitarti ir stengtis padaryti kuo mažiau žalos miško paklotei bei aplinkiniams keliukams.

Atsižvelgiant į sudėtingas darbų sąlygas ir siekiant sumažinti žalą gamtai stengiamės investuoti į efektyvią ir našią techniką – medvežes.

Produkcijos išvežimas

Produkcijos išvežimo darbai taip pat priklauso nuo oro salygų ir atsakingo planavimo.

Tam įtakos turi darbo specifika: siekiant išsaugoti siaurus miškų ir pievų keliukus, jais galima važiuoti tik pašalus ar išdžiūvus, pasikrovimas planuojamas taip, kad kuo mažiau kartų tektų važiuoti tuo pačiu keliu, o naudojamai technikai keliami reikalavimai – orinės važiuoklės (mažiau apkrauna gruntą), kuro mažesnis svoris, o priekaboms sudvejinti ratai, trys ašys ir kuo mažesnis svoris.

Tvarkymas

Valstybiniams ir privatiems miškininkams nuostolingiausia, o miškų bei kelių savininkams, bendruomenėms, ūkininkams, savivaldybės institucijoms ir aplinkiniams gyventojams svarbiausia veiklos dalis, kurią, gaila, bet dauguma miškininkų užmiršta yra susitvarkymas pabaigus visus darbus:

 • Gilios provėžos padarytos traukiant medieną per kaimynų sklypus turi būti užlyginamos
 • Turi būti surenkamos kirtimo atliekos susidariusios laikinuosiuose miško sandėliuose
 • Kelių būklė, pakitusi dėl miškų ūkio veiklos. turi būti atstatoma į buvusią arba geresnę
 • Pakelės turi būti sutvarkytos ir, jei buvo išimti leidimai riboti eismą, surenkami kelių eismą ribojantys ženklai. Po apžiūros iš VĮ „Kelių priežiūra“ gaunamas patvirtinimas apie tvarkingai atlikus darbus
Susisiekite

Jei turite klausimų, kviečiame susisiekti su mumis

+370 602 15122 uabenila@gmail.com
Formos veikimui būtina įjungti javascript

Enila.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su slapukų politika.

Sutinku
×