Kiek mokate už mišką?

Už 1 ha miško mokame iki 15 000 Eur, jei nėra išskirtinių sąlygų - pvz.: sklypas ant jūros kranto ir jame leidžiama statyba.

Nuo ko priklauso miško kaina?

Pagrindiniai rodikliai įtakojantys kainą:
- Plotas
- Medynų amžius
- Rūšinė sudėtis
- Tankumas
- Privažiavimas
- Grunto tvirtumas

Kokio ploto sklypus perkate?

Jei šalia turime savo mišką arba yra galimybė įsigyti kaimyninį sklypą tai minimalus plotas nenustatomas, kitais atvejais perkame nuo 0.2 ha

Kokį miško pardavimo būdą pasirinkti?

Siekiant didesnių pajamų esamuoju momentu miškas parduodamas su žeme, o jei pinigų poreikis nėra toks didelis vertėtų parduoti tik išsikirtimui, nes per ilgesnį laiką medynai ūgtelės (retais atvejais iš karto iškertamas visas miškas) ir vėl atneš pajamų.

Kokį mišką perkate?

Perkame apsauginius (III grupė) ir ūkinius miškus (IV grupė), kuriuose leidžiama arba bus leidžiama ūkinė veikla - kirtimai.

Kur rasti kadastrinį nr.?

Duis mattis commodo diam bibendum semper. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Vestibulum quis sagittis nisi, ac ullamcorper dui. Nam quis tempus massa. Donec velit lectus, sagittis eu lectus vehicula, volutpat pellentesque purus.

Kodėl miškas gali kainuoti pigiau už žemės ūkio paskirties žemę?

Pasitaiko žmonių, manančių, kad jei už kaimyno dirbamos žemės 1 hektarą mokama kaina 4 000 Eur, o už miško 1 hektarą 5 000 Eur, tai jų miškų ūkio paskirties sklypas turi būti vertas 9 000 Eur. Realybė yra visai kitokia - pirkėjai skaičiuoja atsiperkamumą: žemės ūkio paskirties sklypas bus dirbamas kiekvienais metais ir neš naudą savininkui, o miške javai neaugs, todėl vienintelė jo vertė medynai, kurie būdami labai jauni atsipirks tik po kelių dešimčių metų.

Kokie mokesčiai mokami parduodant mišką?

Parduodant mišką su žeme.
Jei mišką nuosavybės teise valdote daugiau kaip 10 metų - mokesčių mokėti nereikia. Jei mažiau mokamas 15% Gyventojų Pajamų Mokestis (GPM) nuo uždirbtų pajamų: jei pirkote tai pardavimo pajamų ir įsigijimo išlaidų skirtumo, jei įsigijimo vertė nenustatoma - pardavimo pajamų ir vidutinės rinkos vertės (nurodyta registrų centro išraše) skirtumo.
Parduodant mišką išsikirtimui.
Parduodami mišką išsikirtimui arba, kitaip taraint, statų mišką privalo sumokėti 15% GPM nuo pardavimo pajamų ir 5% privalomų atskaitymų nuo žaliavinės medienos pardavimo pajamų (kirtimo atliekos ir menkaverčiai žabai nėra žaliavinė mediena).

Kokių dokumentų reikia norint parduoti mišką?

Pardavėjas parduodantis mišką su žeme privalo notarui pateikti asmens tapatybę ir parduodamo turto nuosavybę patvirtinančius dokumentus, žemės sklypo planą ir, jei pirkėjas nėra kaimynas, Nacionalinės Žemės Tarnybos (NŽT) pažymą apie kaimynų nepasinaudojimą pirmumo teise įsigyti sklypą.
Stataus miško pardavimo atveju pildoma pardavimo-pirkimo sutartis, kurios notariškai tvirtinti nereikia.

Kiek laiko užtrunka pardavimas?

Parduodant mišką su žeme nuo pardavėjo ir pirkėjo sutarimo vykdyti sandorį praeina apie 5-6 savaites iki kol sandoris patvirtinamas notariškai (NŽT pažyma - 1 mėnuo, kiti formalumai ir eilės pas notarus - iki 2 sav.).
Parduodant statų mišką laikas - pagal susitarimą.

Kada privaloma atsodinti mišką?

Parduodamas mišką su žeme pardavėjas perleidžia nuosavybės teisę ir prievolę atsodinti, jei tokia yra. Parduodant išsikirtimui miško kirtimo leidimo išrašymo teritoriniame miškų tarnybos poskyryje metu galima pasiteirauti inspektoriaus dėl atsodinimo ir jei pastarasis reikalingas, išsklaidžius visas abejones, susitarti su pirkėju kas prisiims atsodinimo prievolę tai pažymint sutartyje.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis miško pirkėją?

Pagrindiniai aspektai į kuriuos būtina atsižvelgti renkantis pirkėją:
- Formalumų tvarkymas. Sutarus dėl miško pardavimo galima susirašyti rankpinigių sutartį. Po to užsakoma NŽT pažyma dėl kaimynų pirmenybės teisės įsigyti sklypą. Notarui patikrinus visus reikiamus dokumentus galiausiai forminamas sandoris. Siūlymai pasirašyti susitarimus atgalinėmis datomis, neva taupant laiką, turi būti vertinami labai kritiškai.
- Atsiskaitymas. Patikimas ir rimtas pirkėjas galės pasiūlyti Jums priimtiniausią atsiskaitymo grafiką - visi pinigai iš karto arba dalimis. Apmokėjimui pavedimu visada turi būti teikiama pirmenybė, o pinigus gaunat grynais privaloma pasirašyti tai patvirtinančius dokumentus.
- Interneto platformos ir brokeriai dažniausiai viešai skelbia turintys labai platų ratą pirkėjų ir visomis išgalėmis platinantys parduodamą mišką iš tikro turi vieną arba kelis klientus, kuriems už nedidelį atlygį siūlo perspektyviausius miškus, kurių viešai taip ir nepaskelbia arba paskelbia tik po to kai jų atsisako privilegijuoti pirkėjai.
- Perpardavėjai. Asmuo siekiantis uždirbti iš skirtumo tarp pirkimo ir perpardavimo kainos visada pigiau įvertins Jūsų mišką nei tiesioginis pirkėjas.
- Darbas miškuose. Kuo daugiau skirtingų rangovų dalyvauja miškininkystėje ir medienos ruošoje (miškininkai, kirtėjai, traukėjai, vežėjai) tuo sunkiau kontroliuoti atliekamų darbų kokybę ir minimizuoti žalą keliams bei aplinkinių sklypų savininkams.

Kodėl verta nurodyti pageidaujamą kainą?

Nurodydami miško ar biokuro žaliavos kainą taupote ne tik mūsų bet ir savo laiką - žinodami orientacinę kainą Jums atsakymą pateiksime greičiau. Jei nurodysite mažesnę kainą nei miškas vertas tikrai nereiškia, kad mažiau pinigų ir gausite. Pirkėjui siekis gudrauti, nuprikti pigiau, gali lemti, kad didesnę kainą pasiūlys ir mišką nupirks konkurentai, todėl siūlome kainą atitinkančia miško vertę.

Kokia žaliava tinkama biokurui?

Biokuras (kuro arba gamybinė skiedra) gaminamas iš medienos arba jos atliekų, todėl tinkama žaliava: apvalioji mediena, šakos, krūmai, atraižos, kirtimo atliekos. Medienai nepriskiriami lapai ir spygliai kaip priemaišos blogina biokuro kokybę, o žemės, įvairūs metalai ir akmenys kategoriškai draudžiami.

Kaip nustatyti biokuro žaliavos kiekį?

Tiksliausiai biokuro kiekis išmatuojamas sumalus puspriekabėje (Kiekis ERDM = puspriekabės ilgis x plotis x prismulkinto biokuro aukštis). Siekiant parduoti apytikslį biokuro žaliavos kiekį pirkėjui galima nurodyti:
- Iškirstas, išvalytas arba parduodamas išsivalymui kanalas - atstumą metrais arba kilometrais. Pvz. parduodama biokuro žaliava iš 1,5 km kanalo.
- Iškirstas, išvalytas arba parduodamas išsivalymui sklypas - plotą arais arba hektarais. Pvz. parduodama žaliava ir 0.5 ha apleistos žemės.
- Parduodamos kirtimo atliekos - nurodyti kiek medienos buvo iškirsta. Pvz. parduodamos kirtimo atliekos nuo 600 m3 paruoštos medienos.
- Parduodama biokuro žaliava krūvoje - krūvos dydį - ilgis, plotis, aukštis. Pvz. parduodama šakų krūva ilgis 12m, plotis 3m, aukštis 2m.

Nuo ko priklauso biokuro žaliavos kaina?

Biokuro ir jo žaliavos kaina priklauso nuo šildymo, šilumos poreikio, todėl didžiausios kainos būna Sausio, Vasario mėnesiais, o mažiausios - Gegužę ir Birželį.
Siekiant gauti didesnes pajamas už ruošiamą biokuro žaliavą svarbu atsižvelgti į:
- žaliavos stambumą - kuo daugiau medienos - tuo aukštesnė kaina
- lapų, spyglių kiekį - kuo mažaiau tuo aukštesnė kaina.

Nuo ko priklauso biokuro kokybė?

Biokuro (kuro arba gamybinės skiedros) pagrindas mediena, todėl aukščiausia kokybė gauna smulkinant apvaliąją medieną (pvz. siekiant pagaminti aukščiausios kokybės medienos granules, rąstai prieš smulkinimą nužievinami, kad būtų mažiau priemaišų). Smulkinant žaliavą su nedideliu kiekiu sausos žievės, sausų lapų ir sausų spyglių gaunamas vidutinės kokybės biokuras. Žali spygliai, lapai ir žievė, kurios kiekis ženkliai didesnis, lyginant su mediena, smulkiose šakelės, kaip priemaišos labai pablogina biokuro kokybę ir neretai tokių priemaišų pilną biokurą tenka vežti į sandėlį permaišymui su smulkinta mediena, kad būtų galima parduoti bent kaip žemiausios kokybės biokurą.

Koks minimalus kiekis norint parduoti biokuro žaliavą?

Minimalus kiekis, kurį galima nupirkti jei dirbama šalia arba važiuojama pro šalį - 1 puspriekabė (90 Erdm.) Viskas priklauso nuo žaliavos stambumo ir kokybės. Vidutiniškai minimalus kiekis gaunamas išvalius 200 m. apžėlusio kanalo arba 0.5 ha apleistos pievos arba gavus 270 erdvinių metrų skaičiuojant krūvos dydį (plotis x ilgis x aukštis).

Kaip paruošti biokuro žaliavą?

Vykdant kirtimus apleistose žemėse ir kanaluose menkaverčiai krūmai ir medžiai negenėjami, stambesnis skersuojami į 6 metrų, smulkesni - 8 m. sortimentus. Kirtimo atliekos taipogi paliekamos kuo stambesnės taip taupant laiką ne tik transportuojant bet ir smulkinant. Būtina pažymėti, kad biokurui ruošiamomis kirtimo atliekomis negalima važinėti miško technika, nes kitu atveju pirkėjas pastebėjęs į tarpus prikritusias molio, žemių ir akmenų priemaišas gali tiesiog nepirkti paruoštos žaliavos.

Kaip sandėliuojama biokuro žaliava?

Sandėliuojant biokuro žaliava dedama statmenai keliui, krūvos sandėlyje į aukštį kraunamos kiek leidžia galimybės. Turi būti siekiama sudėti šakas, kirtimo atliekas, krūmus ar medieną taip, kad smulkinimo metu vienas šalia kito galėtų sustoti smulkintuvas ir puspriekabė vežanti biokurą.

Kokios klaidos dažniausiai daromos ruošiant biokuro žaliavą?

Dažnai pasitaikanti pirmą kartą sklypą valančių ar kirtimą vykdančių asmenų klaida - persistengta bandant pripjauti kuo daugiau, kad ir labai plonų malkų, kas išaugina darbų kainą ir galiausiai baigiasi nuostolinga veikla: planuotos malkos gaunasi labai plonos ir panašesnės į genėtas šakas, už kurias pirkėjai nemoka malkų kainos, o planuotos šakos gaunasi spyglių ir lapų atliekos, kurių gali ir niekas nebenupirkti. Šioje situacija pelningiausiai pardavėjui būtų ruošti kokybiškas malkas ir kokybiškas šakas, tai sutaupant darbų ilšaidų atžvilgiu ir gaunant didesnes kainas už paruoštą žaliavą.

Susisiekite

Jei turite klausimų, kviečiame susisiekti su mumis

+370 602 15122 uabenila@gmail.com
Formos veikimui būtina įjungti javascript

Enila.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su slapukų politika.

Sutinku
×